MADDE 1– TARAFLAR

1.1- SATICI 
Ünvanı : NUEVE RUŞEN DENİZLİLİ
E-mail : info@mylittlesbox.com
Adres: Teşvikiye St. Dilek Apt. No:9 D:4 Teşvikiye /Şişli/ İstanbul

1.2 -ALICI 
Adı/Soyadı/Ünvanı :

Adres/Telefon :

E-mail :

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.mylittlesbox.com alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
Ödeme Şekli :
Teslimat Adresi :
Fatura Adresi :
Kargo : UPS Kargo, MNG Kargo veya Yurtiçi Kargo – SATICI tarafından karşılanmaktadır.

MADDE 4– GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, SATICI ‘ya ait www.mylittlesbox.com  alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ödenir.

4.6 SATICI, tarafların iradesi dışında gelişen, önceden öngörülmeyen ve tarafların borçlarını yerine getirmesini engelleyici ve/veya geciktirici hallerin oluşması gibi mücbir sebepler halleri nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildireceğini kabul, beyan ve taahüt eder. ALICI teslimatı engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini SATICIDAN talep etme hakkına haizdir. Ürün tutarı 14 gün içerisinde ALICI’ya nakden ve defaten ödenir. ALICI’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı SATICI veya ALICI siparişi iptal etmesi sonrasındaki 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir.

MADDE 5– CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. Bu hakkın kullanılması halinde, Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir. Hiçbir ayıbı veya problemi olmayan bir ürününün müşterinin şahsi talebini üzerine beden veya desen gibi değişimlerde kargo ücretleri müşteriye aittir. 3. Kişiye veya ALICI ‘ya teslim edilen ürüne ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 14 (ondört) gün içinde ürün bedeli ALICI ‘ya iade edilir ve 14 (ondört) günlük süre içinde ürün iade alınır. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün, teslimat bedeli Satıcı tarafından karşılanır.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SİPARİŞ VE TESLİMAT ŞARTLARI

Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz?

Siparişlerinizin gönderimi için Yurtiçi Kargo, MNG Kargo veya UPS Kargo seçeneklerimiz bulunmaktadır.

Kargo ücreti varmı?

Kargo ücreti SATICI tarafından ödenir.

Kapıda ödeme seçeneği mevcut mu?

Hayır.

Siparişim ne zaman gönderilir?

www.mylittlesbox.com’da yer alan tüm ürünler, sitede aksi belirtilmiş olmadıkça bir iş günü sonrasında stoktan sevk edilmektedir. Siparişinizi verdiğiniz ve sipariş onayını aldığınız anda size bir e-posta gönderilir ve sipariş kaydınız bize ulaşır. www.mylittlesbox.com ilgili birimine sipariş kaydınız ulaştığı andan itibaren ürünleriniz taahhüt edilen süre içerisinde hazırlanır ve kargo firmasına teslim edilir. Resmi tatil günlerinde kargo firmalarının sevkiyat yapmaması nedeniyle, bu tarihlerde verilen siparişler, resmi tatilden sonraki ikinci iş gününden itibaren kargoya teslim edilir.

www.mylittlesbox.com’un ürünlerin teslimi ile ilgili sorumluluğu, ürünlerin kargo firmasına teslimi ile sonlanmış olur. www.mylittlesbox.com’un, ürünlerin kargo firmasına teslimi sonrasında herhangi bir müdahalesi yahut yükümlülüğü bulunmamaktadır. Tarafınızca tercih edilen kargo firmalarında yaşanabilecek gecikme, hasar, kayıp ve diğer sorunlardan dolayı www.mylittlesbox.com sorumlu tutulamaz ancak www.mylittlesbox.com bu durumlarda mağduriyetinizin giderilmesi için elinden gelen tüm desteği gösterecektir.

Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilir?

Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren İstanbul içi ve İstanbul’a 500 km’ye kadar olan teslimatlar için ortalama 1 iş günü, diğer bölgelerdeki teslimatlar için ise ortalama 1-3 iş günüdür.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Kargo takip numaranız bir aksilik olmadığı sürece 1 iş günü içerisinde sms/mail yöntemiyle tarafınıza iletilecektir. Ulaşmadığı sürece, siparişinizin durumunu takip etmek isterseniz info@mylittlesbox.com mail adresinden Yurtiçi Kargo, MNG Kargo veya UPS Kargo takip numarasını talep edebilirsiniz.

Hediye göndermek istiyorum. Fatura ve teslimat adresini farklı verebilir miyim?

Gönderilen hediye paketlerinde irsaliyede fiyat belirtilmeden ürününüz alıcıya teslim edilmekte, fatura ise ayrıca belirttiğiniz fatura adresine postalanmaktadır. Hediye aldığınız ürünlerde alışveriş aşamasında not kısmına ‘Fatura ve teslimat adresi farklı’ yazmanız durumunda fatura ve teslimat adresini farklı belirtebilirsiniz. Bu durumda, siparişiniz hediye gönderdiğiniz kişiye teslim edilirken, fatura ve irsaliye tarafınıza veya tercih ettiğiniz adresteki kişiye teslim edilir.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişiniz, size ya da gösterdiğiniz kişiye, kimlik ibrazı ve imza karşılığında teslim edilecektir. Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi görmek isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında fotoğraflı kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir.

Siparişinizi kargo görevlisinin yanında açmanız ve kontrol etmeniz, herhangi bir yanlışlık, hasar veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçerek ve kargo teslim tutanağını uygun şekilde doldurarak paketi teslim almayı reddetmeniz önerilmektedir.

Ürün kargodan hasarlı yada eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa info@mylittlesbox.com adresine sipariş numaranızı içeren ve durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede konuyla ilgili cevap verilecektir.

Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik, eksik ya da ıslak çıkması durumunda:

Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız ve yukarıda belirttiğimiz şekilde, kargo teslim tutanağında durumu belirterek ürünü kargo görevlisine iade ederek bizimle irtibat kurunuz.
Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz:
Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir.
Boş ve temiz bir A4 kağıdına durumu detaylıca anlatan bir tutanak hazırlamanız gereklidir.
Tutanakta sipariş ve fatura numarası ile birlikte ad-soyad ve imza da yer almalıdır.
Tutanağı fotoğraflar ile birlikte tarafımıza posta yoluyla göndermeniz gerekmektedir.

GİZLİLİK POLİTİKASI

Bu gizlilik politikası ile Monde Bebe websitesi www.mylittlesbox.com (Gizlilik politikasında “www.mylittlesbox.com” olarak anılacaktır) üzerinden kullanıcıların www.mylittlesbox.com’da bulunan kişisel bilgilerinin kullanımı ve korunması düzenlenmektedir.

Kullanıcıların kişisel bilgileri, adı – soyadı, doğum tarihi, telefon numarası, e-posta adresi, T.C kimlik numarası gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgi olup, bu gizlilik politikasında “kişisel bilgiler” olarak anılacaktır.

www.mylittlesbox.com kullanıcılarının kişisel bilgileri, bu gizlilik politikası ile belirlenen esas ve kapsam haricinde hiçbir şekilde kullanılmayacak ve ancak kullanıcının açık rızası ile üçüncü kişilerle paylaşılacaktır.

www.mylittlesbox.com, kişisel bilgilerin ve www.mylittlesbox.com kullanıcılarının gerçekleştirmiş olduğu işlem bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için gerekli önlemleri almaktadır. www.mylittlesbox.com bu amaçla, başka programlar kullanabilir. Ancak, www.mylittlesbox.com tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin almasına karşın internet sitesine ve/veya sisteme yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, mylittlesbox.com’un bu nedenle herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Bir kullanıcının, bir başka kullanıcının bilgilerine ulaşması ve bu bilgileri değiştirmesi mümkün değildir. Kullanıcının kişisel bilgileri, mylittlesbox.com haricinde yalnızca kullanıcı tarafından ulaşılabilir ve bu bilgiler ancak kullanıcı tarafından güncellenebilir. Kullanıcının talebi ile kişisel bilgiler mylittlesbox.com tarafından da güncellenebilecektir.

Www.mylittlesbox.com, kişisel bilgileri ölçümleme çalışmaları, reklam, tanıtım, pazarlama ile sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanabileceği ve Grup Şirketleri ile iş ortaklarıyla paylaşabileceği gibi www.mylittlesbox.com tarafından sunulan hizmet kalitesinin arttırılması ve site faaliyetlerinin daha iyi şekilde yürütülmesi amacıyla da kayıt altına alınabilir ve kullanabilir.

İdari kurumlar ve adli kurumlar tarafından gelen talepler ve bildirimler doğrultusunda kişisel bilgiler, Gizlilik Politikasına uygun olarak adli ve idari kurumlar ile paylaşılabilir.

Kullanıcının kişisel bilgileri; gerçekleştirilen işlemlerde gerekli görülmesi halinde, sürecin hızlandırılması ve kullanıcılar arasındaki iletişimi sağlamak amacıyla işleme dahil olan diğer kullanıcı ile paylaşılabilir.

www.mylittlesbox.com, internet sayfasını kullanan kullanıcıların istatistiksel bilgilerini, teknik bir iletişim dosyasını kullanarak elde edebilir. Kullanıcılar isterse, bu dosyayı engellemeye yönelik tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

www.mylittlesbox.com internet sitesini ziyaret eden her kullanıcı, www.mylittlesbox.com gizlilik politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.